زندگی مثل دوچرخه سواری است. برای حفظ تعادل باید حرکت کنید.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » موفقیت و زندگی » صیانت از قلب مردان با روشهای ریلكسیشن

خبرگزاری آریا : معاون پژوهشی مركز تحقیقات قلب و عروق یزد گفت: مدیریت صحیح استرس های شغلی و خانوادگی با استفاده از مهارت حل مسئله و انجام متد و تكنیكهای ریلكسیشن و آرامسازی ، مردان را در مقابل اثرات مضر سلامتی حمایت می كند.
سیده مهدیه در خصوص سلامت قلب مردان اظهارداشت: بیماریهای قلبی و عروقی شایع ترین عامل مرگ و میر است و بیشترین بار بیماریرا در اكثر كشورهای جهان از جمله ایران به خود اختصاص می دهد.
وی افزود: بالغ بر 36 تا 40 درصد مرگ و میر سالیانه ناشی از بیماریهای قلبی و عروقی است .
وی با بیان این كه متاسفانه مردان در معرض خطر بیشتر این بیماری قراردارند گفت: این مهم با تغییرات هورمونی، و فاكتور خطر سیگار كه در نزد مردان بیشتر است مرتبط است.
این مسئول فشارخون بالا، دیابت، اختلال چربی خون، استعمال سیگار، چاقی و استرس را از مهمترین فاكتور خطر بیماریهای قلبی و عروقی دانست و افزود: خوشبختانه مهمترین عوامل ایجاد كننده این بیماری تااكنون شناخته شده است و یا در حال شناسایی بیشتراست.
نماینده در ادامه عوامل ژنتیكی، آلودگی هوا و ماركرهای شیمیایی جدید را از دیگر علل بروز بیماریهای قلبی و عروقی دانست و افزود: هم اكنون این عوامل در دست شناسایی است.
معاون پژوهشی مركز تحقیقات قلب و عروق یزد با بیان این كه اصول پیشگیری از بیماریهای قلبی و عروقی می تواند از سایر بیماریهای مزمن همچون انواع سرطانها، پوكی استخوان، افسردگی و سكته های مغزی پیشگیری كند متذكرشد: رعایت تغذیه سالم، افزایش فعالیت بدنی و زندگی عای از استرس و عدم استعمال دخانیات و سیگار مهمترین روش پیشگیری از بروز بیماریهای قلبی و عروقی در جوامع است.
وی با تاكید بر اصول تغذیه سالم افزود: تغذیه سالم یك تغذیه متعادل و متنوع است، موادغذایی موردنیاز بدن ر یك نوع ماده غذایی یافت نمی شود بلكه یك رژیم غذایی متنوع می تواند تضمین كننده تامین موادغذایی و مورد نیاز باشد كه تمام آنها شناخته شده نیستند بنابراین حذف هیچ نوع مادع غذایی از رژیم غذایی صحیح نیست. از طرفی مصرف بالای موادغذایی شناخته شده همچون چربی های اشباع، قندهای ساده و گوشت قرمزو لبنیات پرچرب منجر به بیماریهای مزمن مثل دیابت ، فشارخون و بیماریهای قلبی و عروقی شود بنابراین توصیه می شود این مواد غذایی به میزان موردنیاز بدن مصرف شود.

گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

Go Top