سکوت تنها پاسخی است که اصلا ضرر ندارد.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » خبرها » معاون وزیر :"ممنوع التدریس" نداریم

معاون وزیر :"ممنوع التدریس" نداریم

تاريخ: 19 بهمن 1392 - توسط: elham - موضوع: خبرها, جامعه
مهر: معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان این مطلب که عنوان "ممنوع‌ التدریس" در آموزش و پرورش نداریم، گفت: از بین 38 مجازاتی که در تخلفات اداری به ثبت رسیده، بحثی به نام "ممنوع‌التدریسی" وجود ندارد.

مصطفی ناصری زنجانی در نشست خبری که روز شنبه برگزار شد، درباره پرونده‌های حقوقی معلمان و ممنوع‌ ‌التدریس‌ها، افزود: افرادی بحث ممنوع‌التدریسی را مطرح کردند که موضوع را از منظر سیاسی نگاه می‌کردند و از این باب، عنوان ممنوع‌التدریسی به برخی از تخلفات و موضوعات سیاسی تعلق گرفت.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه برای رسیدگی به پرونده‌های معلمان از تمام تشکلهای سیاسی کمک گرفتیم، گفت: مواردی باعث شد برخی از معلمان مسئله‌دار شوند و مانع از تدریس آنها شد اما اسامی که به وزارت آموزش و پرورش رسید، نشان می‌دهد که تعداد این معلمان زیاد نیست.

وی ادامه داد: زمانی که وزیر اعلام کرد آموزش و پرورش به مشکلات پرونده‌های سیاسی معلمان رسیدگی می‌کند، برخی به معاونت حقوقی مراجعه کردند که پرونده آنها مربوط به سالهای بدو انقلاب از جمله سالهای 57، 58 و 62 بود که در آن زمان این افراد منبع ساواک بوده و بر اساس قانون پاکسازی دستگاهها، از آموزش و پرورش اخراج شده بودند.

ناصری زنجانی گفت: پرونده‌هایی که مورد بررسی قرار گرفته، مربوط به مسائل سیاسی اخیر است و در این پرونده‌ها دو گروه مورد بررسی قرار گرفتند. گروهی که پرونده آنها بار "سیاسی" نداشت و گروهی که پرونده آنها "سیاسی" و بازداشت بودند که پرونده معلمان بازداشتی از طریق نامه به قوه قضائیه ارجاع داده شد تا اگر امکان عفو وجود دارد، عفو آنها صادر شود و اگر پرونده در نوبت‌ است، زودتر رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه حدود 40 روز است که آموزش و پرورش رسیدگی به پرونده‌های سیاسی معلمان را در دستور کار قرار داده است، گفت: هنوز نتیجه نهایی این پرونده‌ها را نمی‌دانیم اما با جدیت پیگیر پرونده‌ها هستیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد پرونده‌های سیاسی معلمان به 25 نفر نیز نمی‌رسد، افزود: در برخی از این پرونده‌ها، تخلفات دیگری وجود داشت که در دست بررسی است، اما آموزش و پرورش به تشکلها و معلمان قول می‌دهد که در مورد مسائل سیاسی در سنوات گذشته اگر اجحافی در حقوق افرادی ایجاد شده باشد، در اسرع وقت به آن رسیدگی کند.

ناصری زنجانی با بیان اینکه در حال حاضر دو سه معلم زندانی سیاسی داریم، از معلمان و تشکلها خواست چنانچه شکایتی و یا موردی از اجحاف حقوق دارند، به معاونت حقوقی آموزش و پرورش مراجعه کنند.

وی درباره تعداد معلمان زندانی جرایم غیرعمد گفت: در حال حاضر هیچگونه آماری از معلمان زندانی در کشور نداریم، چرا که به حوزه کاری ما مربوط نمی‌شود اما بزودی آمار معلمان و یا هر فرد شاغل در آموزش و پرورش را از سازمان زندانها استعلام خواهیم کرد تا مشخص شود چه تعداد از زندانیان کشور، شاغلین آموزش و پرورش هستند.

ناصری زنجانی درباره آمار تخلف معلمان، اظهارداشت: بیشترین تخلف مربوط به "غیبت غیرموجه" با 32.52 درصد است و تخلف بعدی با فراوانی بالا مربوط به "نقض قوانین و مقررات" توسط فرهنگیان است که 19.82 درصد از تخلفات رسیده به این معاونت، را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: "اعمال و رفتار خلاف شئون شغلی"، یعنی کارهایی که نباید یک فرهنگی انجام دهد، سومین فراوانی تخلفات معلمان را به خود اختصاص می‌دهد که آمار آن 15.42 درصد است و متاسفانه "نگهداری و استعمال مواد مخدر" 5.16 درصد تخلفات معلمان را به خود اختصاص داده است.

گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

Go Top