رویا وزنی ندارد، ولی چه آواری دارد اگر فرو بریزد.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » خبرها » بیش از هزار روستا در سیستان با تانکر آبیاری می‌شوند

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس گفت: بیش از هزار روستا منطقه حوزه انتخابیه سروان در سیستان با تانکر آبیاری می‌شوند.

به گزارش خانه ملت، هدایت الله میرمرادزهی در نشست علنی امروز(چهارشنبه 30 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن انتقاد از روند آبرسانی به روستاها گفت: بیش از هزار روستا منطقه حوزه انتخابیه سروان در سیستان با تانکر آبیاری می‌شوند.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی، افزود: از شش هزار و 553 از بیش از 4 هزار روستا آبرسانی ندارند و بقیه روستاها هم حداکثر 12 ساعت در شبانه روز آبرسانی دارند.

وی تصریح کرد: اعتبار آبرسانی به روستاها دو هزار میلیارد تومان است از توان استان خارج است و شورای عالی آب کشور باید فکری به حال این مسئله بکنند.

میرمرادزهی همچنین از مسوولین مربوطه خواست برای اشتغال مردم سیستان‌، بازارچه‌های مرزی سروان بازگشایی شود و پرداخت حق مرزی آموزش و پرورش به کارکنان آموزش و پرورش منطقه نیز انجام شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس، ضمن درخواست تکمیل راه‌های نیمه تمام از وزیر آموزش عالی خواست نسبت به تکمیل نیروهای مورد نیاز منطقه با بورسیه کردن 50 نفر از فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد به دکترا اقدام کند.

گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

ارسال نظر


نام شما:   
پست الکترونیکی شما:  
 
 
Go Top