ايده ای که در همان ابتدا، عجيب به نظر نرسد، اميدی به آن نيست

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » خبرها » افراد فاقدتخصص از قطار دولت پیاده می‌شوند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه جریانهای شکست‌خورده در انتخابات ریاست جمهوری به جای فرافکنی باید دولت سایه تشکیل می‌دادند، دلیل فشار برای چینش کابینه به روحانی را ناشی از‌ اضطراب شکست خوردگان دانست.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره فشار تندورهای دو جناح برای چینش کابینه یازدهم، گفت: رییس‌جمهور با توجه به مسئولیت سنگینی که در اجرای کشور دارد و دومین مقام عالی‌رتبه بعد از مقام معظم رهبری محسوب می‌شود، مختار است برای نیل به شعارها و مقاصد خود و تحقق خواسته‌ها و مطالبات مردم، افرادی را که صلاح می‌داند در کابینه قرار دهد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: رییس جمهور می‌تواند در صدر هر دستگاه یا وزراتخانه کسی را قرار دهد که به گمان او می‌تواند باری از دوش دولت بردارد و خدمتگذار مردم باشد؛ بنابراین فشاری مبنی بر اینکه چه کسی همکار رییس جمهور باشد و چه کسانی نباشند، از جانب هیچ فرد و جریانی موضوعیت ندارد.

تابش درباره چگونگی این فشارها توضیح داد: برخی جریان‌ها به جای فرافکنی شکست خود در انتخابات، برای رصد امور و کارها و حرکت بر مدار عقلانیت دولت سایه تشکیل دهند تا انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کنند.

وی ادامه داد: برخی با تصور اینکه در صورت داشتن جای پایی در کابینه،‌ مردم هم به آنها اقبال خواهند کرد، به دنبال گنجاندن افراد بی‌تجربه و بدون تخصص کافی خود در مسند کار هستند ولی همچنانکه دکتر روحانی گفت افرادی که بی‌بلیط سوار شدند، پیاده می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: حکومت کردن به مردم غنیمت نیست؛ افتخاری است که اگر مشمول حال کسی بشود، باید قدردان آن باشد؛ عده‌ای قدر این موهبت الهی را ندانستند و به سوی ایجاد تنش، تشنج، گروه‌گرایی و سخت‌گیری پیش رفتند و مردم هم از آنها مبرا شدند.

برخی با اهرم‌های پوسیده درپی تخریب یا سهم‌خواهی از روحانی هستند

وی با بیان اینکه فشار تندروها در آغاز تشکیل دولت، بار روانی به روحانی وارد می‌کند، گفت: برخی با اهرم‌های پوسیده وارد مصادیق در انتخاب اعضای کابینه می‌شوند و با این کار می‌خواهند مسائلی را برای دولت جدید به وجود آورند؛ در صورتی‌که تخریب و سهم خواهی از سوی هر فرد و جریانی مطرود است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: تصمیم نهایی با روحانی است و او باید بر مبنای شعار خود یعنی اعتدال و عقلانیت، تدبیر کند و کابینه خود را معرفی و از آنها دفاع کند.

گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

ارسال نظر


نام شما:   
پست الکترونیکی شما:  
 
 
Go Top