تنها راهی که به شکست می انجامد، تلاش نکردن است.

پورتال گروه اینترنتی ونداکلیک

ونداکلیک » خبرها » زلزله زاغه لرستان را تکان داد

زلزله زاغه لرستان را تکان داد

تاريخ: 16 مرداد 1392 - توسط: vanda - موضوع: خبرها, جامعه
مهر: مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان گفت: این زمین لرزه با شدت ۳.۵ ریشتر در زاغه از توابع شهرستان خرم آباد در استان لرستان به وقوع پیوست.

رضا آریایی زمان وقوع این زلزله را ساعت ۱۷ و ۱۶ دقیقه و ۵ ثانیه عصر امروز سه شنبه ذکر کرد و بیان داشت: تا کنون از این زمین لرزه خسارتی گزارش نشده است.

وی عمق وقوع این زمین لرزه را ۱۰ کیلومتر اعلام کرد و بیان داشت: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشوری به طول و عرض جغرافیایی ۴۸.۸۳ و ۳۳.۴۵ بوده است.

این زلزله سه ریشتری در حالی رخ می دهد که استان لرستان طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد وقوع سه زمین لرزه در مناطق مختلف استان بوده است.

در این مدت زاغه، فیروزآباد و چالانچولان با زلزله های ۳.۵، ۳.۳ و ۱.۷ ریشتری تکان خورده اند.

بنابر این گزارش استان لرستان به علت قرارگیری بر روی منطقه لرزه ای زمین ساخت زاگرس از نواحی زلزله خیز کشور است که وقوع زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است.

مطابق نظر کارشناسان بخشهای شمالی استان لرستان در مجاورت راندگی اصلی زاگرس قرار دارند و شهرستان های دورود، بروجرد، مناطق مسکونی واقع در دشت سیلاخور و بخش های جنوبی الیگودرز و شول آباد در خطر بالای زلزله قرار دارند.


گرد آوری : وندا کلیک

آنتی ویروس دکتر وب

Go Top